info@ecoraw.eu +420 734 768 502

Heatsys® | systémy podlahového vytápění

Vytápění domů a bytů je nedílnou součástí bydlení. Zvlášť v současné době narůstá význam optimálního technického řešení otopných systémů a medií. Vytvářet zdravotně nezávadné interiérové podmínky umožňují systémy podlahového a stěnového vytápění Heatsys® od společnosti ECORAW®. Význam technologie spočívá v kombinaci izolační a reflexní vrstvy, čímž se optimálně snižuje proudění ohřívaného nebo chlazeného vzduchu v interiéru. Technické řešení systému výrazně snižuje energetickou náročnost staveb a zároveň přispívá k pohodě bydlení.

Heatsys® vytváří ideální tepelně izolační vlastnosti, a proto jsou vhodné pro obytné a veřejné budovy, průmyslové areály, ale i školy, školky a sportovní prostory. Díky minimálnímu zatížení nosné konstrukce a nízké konstrukční výšce jsou systémy Heatsys® vhodné pro rodinné domy, rekonstrukce a modernizace bytů a půdních vestaveb.

Suchý proces realizace

Podlahové vytápění realizované suchým systémem pokládky patří mezi nejmodernější technologie. V praxi se využívá kombinace systémových desek Heatsys® boards s plovoucími sádrovláknitými případně cementotřískovými deskami. Tato skladba je zcela nejpřesnější a současně nejrychlejší aplikací bez nutnosti mokrého procesu a s ním spojené doby zrání. Díky absenci betonové mazaniny dochází k minimálnímu zatížení nosné konstrukce a zároveň je možno ihned po instalaci provést zátop. Hliníková AL fólie na povrchu systémových desek Heatsys® boards zajišťuje dokonale rovnoměrné rozložení tepla a to v celé ploše pokládky. Podlahovou skladbu uzavírá libovolná podlahová krytina dle požadavku investora. Realizací systému Heatsys® Floor získáte podlahu s vysokou efektivitou vytápění a zároveň docílíte optimální tepelné pohody. Suché systémy Heatsys® Floor jsou vhodné pro rodinné domy, obytné a veřejné budovy, výstavbu nízkoenegetických a pasivních domů, průmyslové areály, školy, školky i sportovní haly.

Výhody suchého procesu realizace

 • Rychlá montáž a jednoduchá manipulace.
 • Minimální zatížení stropní konstrukce.
 • Nízká konstrukční výška podlahové skladby.
 • Pevná fixace topné hadice v samosvorných drážkách.
 • Variabilita rozteční a okruhů při instalaci rozvodů.
 • Rovnoměrné rozložení tepla díky hliníkové folii.

 

Mokrý proces realizace podlah Heatsys® floor

Kombinací systémových desek Heatsys® boards od společnosti ECORAW® s litými podlahami vzniká nový a technologicky moderní model mokré realizace, který se vyznačuje vysokou efektivitou a vynikajícími tepelně akumulačními vlastnostmi.

Hliníková AL fólie na povrchu systémových desek Heatsys® boards boards zajišťuje dokonale rovnoměrné rozložení tepla a to v celé ploše pokládky.

Uložení topné hadice v samosvorných drážkách jednotlivých systémových desek Heatsys® boards umožňuje pevnou fixaci a zamezuje podplavení licí směsi. Při realizaci se tak dosahuje výrazné úspory materiálu, jelikož tloušťka krycí lité vrstvy nad topnou hadicí dosahuje max. 35 mm. Krycí vrstva v tomto výrazně odlehčeném provedení umožňuje realizaci bez nutnosti řešit dilatace.

Výhody mokrého procesu realizace

 • Rychlá montáž a jednoduchá manipulace.
 • Přesnost a dokonalá rovinnost podlahy.
 • Kratší doba zrání lité podlahy.
 • Vysoká odolnost proti vlhkostnímu zatížení podkladu.
 • Pružná fixace bez nutnosti řešit dilatace.
 • Rovnoměrné rozložení tepla díky hliníkové folii.
 • Ideální tepelně izolační vlastnosti podlahy.

 

Podlahové vytápění Heatsys®

Nezbytnou součástí každého domu či bytu je topení. Konkrétní typ topení můžeme vybírat podle různých kritérií. V současné době se dává velký důraz na optimální technické řešení otopných systémů a médií. V případě, že je naším cílem vytvořit zdravotně nezávadné podmínky v interiéru, pak se přímo nabízí teplovodní podlahové vytápění – suchý systém.

 • Tato technologie je založena na kombinaci reflexní a izolační vrstvy, díky čemuž se optimálně snižuje proudění ohřívaného (chlazeného) vzduchu v interiéru.

Snížení nákladů za vytápění

Suché podlahové topení přispívá k vyššímu komfortu bydlení a také výrazně snižuje energetickou náročnost staveb. Další výhodou instalace podlahového vytápění je jednoduchá montáž. Zručný kutil si tedy může vytvořit teplovodní podlahové topení svépomocí. Jaká je za podlahové topení svépomocí cena, si můžete snadno spočítat.

 • Pro větší prostory nebo v atypických interiérech je ale vždy vhodnější využít služeb zkušeného řemeslníka.
 • Budete tak mít jistotu, že vaše topení bude fungovat spolehlivě a na 100%.